Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy w następujących terminach:

  • 24-25.06.2023 r. Zalew Pińczowski, Pałęki 26, 28-400 PIŃCZÓW;
  • 22-23.07.2023 r. Nowy Park Zdrojowy, ul. Ludwika Waryńskiego , 28-100 BUSKO-ZDRÓJ;
  • 05-06.08.2023 r. Park Miejski w Jędrzejowie, 28-300 JĘDRZEJÓW;

Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Dokumenty do pobrania można pobrać wchodząc na link: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju – „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – w województwie Świętokrzyskim (wp.mil.pl)

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej WCR w Busku-Zdroju oraz naszego facebooka

Zainteresowane osoby mogą rejestrować się w godz. od 8 do 16.00 pod nr telefonu: 573 958 741 bądź na adres e-mail a.rzymkiewicz@ron.mil.pl