Szanowni Mieszkańcy Gminy Sędziszów, Drodzy Goście

Zbliżają się świąteczne majowe dni. Najważniejszy z nich to 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Ale zanim spotkamy się na uroczystych obchodach , przygotujmy się do tego wydarzenia a znakomitą okazją do tego jest uczczenie Dnia Flagi. Flaga to obok godła i hymnu  jeden z trzech symboli narodowych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm RP 20 lutego 2004 roku.

Wywieszając flagę należy ją otaczać czcią i szacunkiem. Polakom kolor czerwony na fladze, przypomina o przelanej krwi w obronie Ojczyzny, walce o niepodległość i o tym, że miłość do Ojczyzny to najwyższa wartość godna wszelkich poświęceń.

Dzień Flagi ma znaczenie symboliczne, przypomina naszą historię i tradycję narodową.  Ale Flaga to nie tylko symbol. To historia, emocje i duma.

Jak pisał o niej Czesław Janczarski „ czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”.

Szanowni Państwo !

W naszym mieście już radośnie łopoczą biało-czerwone. Niech nie zabraknie ich przed instytucjami i naszymi domami.  Pamiętajmy, że Polska to nasz wspólny dom.

A 3 maja uczcijmy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Serdecznie zapraszam do udziału w obchodach tego niezwykle ważnego święta.

Burmistrz Sędziszowa
Wacław Szarek