Szanowni Mieszkańcy,

Wojna w Ukrainie trwa kolejny miesiąc. Tysiące żołnierzy i ludności cywilnej walczy o wolność Ukrainy, ale też o niedopuszczenie do tego, by działania wojenne ogarnęły sąsiadujące z Ukrainą państwa.

Cały czas potrzebne jest wsparcie wojsk i ludności cywilnej, które znajdują się w strefie działań wojennych. Nowo utworzone jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy pilnie potrzebują środków  transportu. Najbardziej potrzebne są używane ale w dobrym stanie technicznym,  samochody z silnikiem Diesla – „pickupy”, takie jak Nissan-Navaro, Mitsubishi L200 i tym podobne, a także minibusy pasażerskie i ładunkowe.

Rada Miejska Złoczowa w Obwodzie Lwowskim oraz  Prezydent Ihor Hrynkiw bardzo proszą o przekazanie takich samochodów dla wojska na Ukrainie.

Jesteśmy Solidarni z Ukrainą, dlatego apeluję do wszystkich, którzy takiej pomocy mogą udzielić.

W sprawie szczegółów dotyczących przekazania środków transportu proszę o kontakt z Urzędem Miejskim w Sędziszowie  41 38-11-127 wew. 240 lub e-mail: malgorzata.muzol@sedziszow.pl  lub na adres: mtd@zlmr.gov.ua lub telefonicznie +380977478984 – Switlana Karmazyn, kierownik Departamentu Stosunków Międzynarodowych.

Burmistrz Sędziszowa
Wacław Szarek