W dniu 7 marca 2024 roku w Restauracji „Złota Róża” w Sędziszowie odbyło się Gminne Święto Kobiet zorganizowane już po raz dwudziesty przez Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka.

W spotkaniu uczestniczyły Panie pracujące w administracji państwowej i samorządowej, zajmujące kierownicze stanowiska w naszych zakładach pracy, placówkach oświatowych, opiekuńczych, leczniczych, prowadzące własną działalność gospodarczą, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, Wspólnot Mieszkaniowych, organizacji kobiecych, fundacji, stowarzyszeń, OSP oraz Sołtyski i Przewodniczące Zarządów Osiedli. Liczne grono stanowiły seniorki.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przybyli goście: Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pani Bogusława Wypych i Pan Leszek Wawrzyła, Prezes Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO S.A. Pan Jacek Boruciński, Pani Teresa Cichoń Powiatowy Lekarz Weterynarii, Pani Wioletta Zdeb Prezes Fundacji Z uśmiechem i Wiceprezes Pani Elżbieta Gołdyn, Pani Agnieszka Gołębiewska reprezentująca firmę EKO-WIATR BIS, Pani Ewa Skiba Wiceprezes Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Marek Mentel, Radne Rady Powiatu Pani Ewa Kubas – Samociuk i Pani Małgorzata Muzoł jednocześnie Sekretarz Gminy, Skarbnik Gminy Pani Aneta Gryc, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Sędziszowie Pani Aneta Konieczna, Radne Rady Miejskiej w Sędziszowie Pani Bożena Wójcik i Pani Barbara Maczkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sędziszowie Pan Adam Mysiara, Radni Rady Miejskiej w Sędziszowie Panowie Jan Wiencek, Jarosław Jaworski, Wiktor Tabor, Stanisław Fira i Rafał Dębicki, Dyrektor OSiR Pan Krzysztof Chmaruk.

Naczelnik Wydziału Rolnictwa Anna Grzybowska snując rozważania na temat relacji damsko-męskich wprowadziła zebranych w charakter tej jakże wyjątkowej uroczystości.

Burmistrz Sędziszowa zwracając się do zebranych wyraził głęboki szacunek i podziw dla Kobiet. Podziękował za ich codzienny trud i zaangażowanie. Życzył Paniom, aby zawsze czuły się doceniane i kochane, aby spełniały swoje marzenia, każdy dzień przynosił uśmiech na twarzy, a zdrowie i radość zawsze im towarzyszyły.

Radosne i płynące z głębi serca słowa popłynęły do Pań od przybyłych gości. Każda z Pań mogła poczuć się doceniona i zauważona.

Następnie Panowie wręczyli Paniom symboliczne róże.

Odśpiewano tradycyjne „sto lat” i wzniesiono toast. Miła atmosfera i zawsze gościnni gospodarze obiektu Państwo Danuta i Marek Krzelowscy pozwoliły Paniom oderwać się od codzienności i spędzić czas we wspaniałej atmosferze.

Wieczór umilał zespół instrumentalno – wokalny Jędrzejowskie Gitary, który zapewnił zebranym wyśmienitą zabawę.

To był wyjątkowy dzień, spotkanie pełne ciepła i serdeczności, które na długo pozostanie
w pamięci.

Drogie Panie,

Niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości,
a życie nigdy nie sprawia trudności i przykrości.

Świat bez Kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.

Anna Grzybowska