W sobotę, 29 czerwca odbyło się święto naszego miasta. W tym roku po raz 24. w Bazie Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej spotkali się miłośnicy dobrej zabawy i świetnej muzyki. Organizatorzy imprezy: Burmistrz Sędziszowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Samorządowe Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie, zadbali o wyjątkowe atrakcje i niezapomniane wrażenia.

Już wczesnym rankiem nad zalewem wystartowały zawody wędkarskie. Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło chętnych, którzy postanowili zmierzyć się w konkursie, równocześnie realizując przy tym swoją pasję i zamiłowanie do wędkarstwa. O godzinie 13 w zawodach wzięli udział młodsi Sędziszowianie.

Punktualnie o godzinie 9 w SCK rozpoczął się Turniej szachowy, który skupił miłośników tej sportowej dyscypliny. Pod czujnym okiem instruktora Rafała Pawlety, który czuwał nad przebiegiem wydarzenia, uczestnicy podjęli się walki o tytuł najlepszego gracza. Nagrody w konkursie wręczyła Jolanta Wiekiera – dyrektor SCK w Sędziszowie.

Kolejnym punktem obchodów ,,Dni Sędziszowa” był ,,Sędziszowski Bieg Po Zdrowie”, który zorganizowano już po raz jedenasty. Na starcie stawili się przedstawiciele każdej kategorii wiekowej, dla których bieganie to nie tylko sportowa przyjemność, ale przede wszystkim troska

o zdrowie i dbanie o kondycję oraz sylwetkę. Na mecie uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody i gratulacje od burmistrza Wacława Szarka oraz Krzysztofa Chmaruka – dyrektora OSiR w Sędziszowie.

O godzinie 17 w Bazie TKR rozpoczął się cyrkowy pokaz dla najmłodszych. Animatorzy zadbali o uśmiechnięte buzie dzieci. Nieopodal widowiska najmłodsi mogli skorzystać również z talentu animatorek, które malowały twarze, zaplatały warkoczyki i wykonywały ciekawe tatuaże. Moc atrakcji był zapewniony.

Uroczyste otwarcie ,,XXIV Dni Sędziszowa” nastąpiło wraz z pojawieniem się na scenie Wacława Szarka-burmistrza Sędziszowa, Zbigniewa Adamskiego i Dariusza Wróbla – wiceprzewodniczacych Rady Miejskiej, Małgorzaty Muzoł – sekretarza gminy oraz Jolanty Wiekiery-dyrektora SCK i Krzysztofa Chmaruka-dyrektora OSiR, którzy wspólnie wręczyli nagrody z zawodów i konkursów oraz zasłużonym krwiodawcom. Chwilę później, przy scenie można było obejrzeć pokaz szermierki japońskiej w wykonaniu członków grupy TAKE z Krakowa. 

W kolejnej części zaprezentowały się cheerleaderki z klubu ,,BeActive” z Sędziszowa pod opieką Moniki Olbrych. Grupa powstała zaledwie miesiąc temu, a już mogła pochwalić się świetnym występem przed zgromadzoną publicznością. Zaraz po nich na scenie wystąpiły podopieczne Joanny Maciejczyk. Pokaz tańca w wykonaniu trzech tancerek przeniósł widzów

w klimaty latynoamerykańskie. Następnie przyszedł czas na dzieci i młodzież z sekcji bokserskiej wraz z instruktorem Mateuszem Zasadą. Młodzi adepci udowodnili, że boks to wartościowa dyscyplina. Zaraz po nich ze sceny rozbrzmiały piękne głosy młodych wokalistek ze Studia Piosenki, prowadzonego przez Katarzynę Kornaś. Na scenie zaśpiewały: Natalia Szota, Hania Brożek, Kasia Cieślińska, Laura Wierzbowicz, Martyna Walasek oraz gościnnie: Julia Kornaś, Daria Opałka, Natalia Ryś i Karolina Szanto. O godzinie 20 na scenie pojawił się raper ZBUKU, który porwał młodzież do wspólnej zabawy. Po nim na scenie pojawiła się wyczekiwana przez wszystkich gwiazda tegorocznych ,,Dni Sędziszowa” – zespół MYSLOVITZ. Legendarna grupa wykonała największe przeboje i zachęciła publiczność do wspólnego śpiewu. Po świetnym koncercie można było obejrzeć spektakularny pokaz ognia w wykonaniu Teatru Los Fuegos z Krakowa. Wieczór zakończyli DJ Mike F & DEV J, którzy zadbali o dobre brzmienie, prowadząc dyskotekę pod gwiazdami do późnych godzin nocnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nie tylko przyczynili się do organizacji i przebiegu wszystkich wydarzeń podczas ,,XXIV Dni Sędziszowa”, ale także wspólnie z nami świętowali ten dzień. Do zobaczenia za rok.

            D.G-S.