Strażacy z Gminy Sędziszów włączyli się do akcji #100 drzew na obchody 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Nie ma piękniejszego pomnika pamięci niż drzewo. Dobrze wiemy, że są one podstawą systemu podtrzymującego życie, wytwarzają czysty tlen, zatrzymują wodę oddając ją do atmosfery, zmniejszają zagrożenia powodziami, łagodzą skutki suszy a przede wszystkim pochłaniają ogromne ilości dwutlenku węgla. Jednak drzewo posiada również symbolikę, głęboko wrośnięte korzenie interpretować można jako mocne i silne strażackie wartości przekazywane od wielu pokoleń. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP od 100 lat buduje wspólnotę i przekazuje szlachetne tradycje na których opierają się współczesne jednostki. Warto włączyć się do tak pięknej i wartościowej akcji uhonorowania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, jednocześnie dbając o środowisko. Gdyby każda jednostka Ochotniczych Straży Pożarnych posadziła po 100 drzew razem byłby ich ponad 1 600 000. Strażacy z Gminy Sędziszów wraz z burmistrzem Wacławem Szarkiem już wykonali zadanie do gminnego krajobrazu dołączyło 100 pięknych miododajnych lip.

W akcję włączył się również Urząd Miejski w Sędziszowie Burmistrz Wacław Szarek wraz z pracownikami oraz druhami z OSP Gniewięcin, w dniu 22 kwietnia, zasadzili lipy obok budynku urzędu.

K.G.