28 marca tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 2 im św. Floriana w Sędziszowie, odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie 2022. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, w końcu młodzież mogła się spotkać i wziąć udział w pożarniczym konkursie. W składzie komisji konkursowej pracowali; przewodniczący komisji- Prezes Miejsko-Gminnego Zarządu OSP Dh. January Ejsmond, Wiceprezes Dh. Andrzej Jupowicz, Członek Zarządu Dh. Krzysztof Chmaruk, Skarbnik Dh. Bożena Jaworska, Sekretarz Dh. Karolina Gołąb. Nad całością konkursu czuwali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, kpt. Karol Błaszczyk oraz mł. asp Krzysztof Pazera.
 Uczestnicy turnieju mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru. Komisja sprawdziła odpowiedzi i zakwalifikowała po 3 osoby z każdej grupy wiekowej do drugiego, ustnego etapu.

Laureatami gminnych eliminacji zostali:

W kategorii wiekowej klasy I-IV:
1. Zosia Ciechanowska- Szkoła Podstawowa nr 2
2. Daria Uchto- Szkoła Podstawowa nr 2
3. Filip Grzelczak- Szkoła Podstawowa nr 2

Kategoria klasy V-VIII:
1. Mateusz Zdański -Szkoła Podstawowa w Pawłowicach
2. Lena Zajchowska- Szkoła Podstawowa w Tarnawie
3. Anna Dylowska- Szkoła Podstawowa w Mstyczowie

Kategoria szkoły ponadpodstawowe
1. Magda Bratek – Zespół Szkół w Sędziszowie
2. Wiktoria Witkowska- LO w Sędziszowie
3. Julia Sułecka – LO w Sędziszowie

Puchary dla najlepszych szkół turnieju otrzymały : Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Pawłowicach i Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Wszyscy, którzy otrzymali w konkursie I miejsca będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza.

Gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

K.G