SZANOWNI PAŃSTWO,

W nocy z 9/10 lipca w wyniku pożaru Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie doszczętnie spłonęła hala basenowa z basenami, saunami, jacuzzi, zjeżdżalnią i całym zapleczem. Straty są bardzo duże i wstępnie szacowane na 16 milionów zł. Basen od 12 lat służył mieszkańcom całego powiatu jędrzejowskiego oraz powiatów sąsiednich (m.in. miechowskiego, zawierciańskiego).

Odbywała się w nim nauka pływania, zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci, zajęcia rehabilitacyjne dla seniorów, Amazonek i wielu innych grup. Przyjmowane były obozy sportowe, kolonie, zimowiska z całej Polski. Jednym z uczestników była już kilkakrotnie grupa trenowana przez mistrzynię olimpijską Otylię Jędrzejczak (10 lipca mieli rozpoczynać u nas kolejny obóz). Odbywały się ogólnopolskie maratony pływackie (ostatni w czerwcu 2022 r.).

 Jak Państwo widzicie basen znakomicie realizował swoje zadania i był bardzo potrzebny ze społecznego punktu widzenia. Dlatego też, jako społeczność całej Gminy Sędziszów jesteśmy bardzo zdeterminowani by przywrócić mu dawny blask i wszystkie funkcje.

Nasz samorząd sam nie podoła temu zadaniu, dlatego też jako Burmistrz Sędziszowa oraz Rada Miejska Sędziszów zwracamy się z bardzo wielką prośbą o pomoc. Ważna jest każda złotówka.

Sami, na przestrzeni lat, udzielaliśmy wsparcia wszystkim którzy zwracali się do nas o pomoc. Wierzymy, że my również taką pomoc otrzymamy.

W celu zbiórki finansowej w Urzędzie Miejskim zostało założone specjalne konto:

„Odbudowa basenu po pożarze
na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Sędziszowie”

Nr konta: 64 8490 0007 0000 0014 2000 0170

Za okazaną pomoc z serca dziękujemy. Bądźmy solidarni. To nasze wspólne dobro.

Jako samorząd dołożymy wszelkich starań aby pozyskać środki finansowe ze wszystkich możliwych źródeł. Ale wielkość strat jest na tyle duża, że bez społecznego wsparcia nie uda się pełna realizacja odbudowy basenu.

W tych trudnych dniach napływało, różną drogą, wiele ciepłych słów wsparcia, otuchy. Dają one nadzieję i pozwalają wierzyć, że nie jesteśmy sami w obliczu tragedii jaka nas spotkała.

Basen przed pożarem. fot. Krzysztof Malec
Ruiny basenu po pożarze. fot. Kamil Markiewicz (TVP3 Kielce)