Burmistrz – Wacław Szarek oraz Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. – laureatami jubileuszowej, XV edycji Nagrody Marszałka Województwa “Świętokrzyska Victoria”.

Burmistrz nagrodę otrzymał w kategorii ,,Osobowość”. Jak czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego – „Wacław Szarek, to wieloletni społecznik, samorządowiec, od 2002 roku burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów. Pod jego kierownictwem gmina dynamicznie się rozwinęła, wykorzystując znaczące środki zewnętrzne na poprawę warunków życia każdego mieszkańca. Wacław Szarek od lat cieszy się ogromnym zaufaniem społeczności lokalnej. Jest zaangażowany w umacnianie patriotyzmu oraz kultywowanie tradycji ludowych. Inicjator wydarzeń historycznych, kulturalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych.”

Dumy z wyróżnienia nie kryje sam laureat.

Ewa Pociejowska – Gawęda: Panie Burmistrzu wielkie gratulacje od mieszkańców w całej gminy Sędziszów.

Burmistrz Wacław Szarek: Dziękuję bardzo, naprawdę czuję się wyróżniony.

E. P-G: Przypomnijmy w piątek 23 czerwca w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach otrzymał otrzymał Pan ,,Świętokrzyską Victorię” w kategorii ,,Osobowość”. Jakie wrażania po otrzymaniu tak ważnego wyróżnienia?

W. Sz.: Tak, to ogromne wyróżnienie. Bardzo dziękuję szanownej Kapitule za wskazanie mojej osoby do tej nagrody. Przyjmuję to z wielką pokorą, ale jednocześnie z radością i satysfakcją. Dodam, że mam za sobą prawie 40 lat pracy zawodowej, w dużej części wypełnionej pracą społeczną, działaniem na rzecz innych osób, środowisk i organizacji. Myślę, że to przyczyniło się do otrzymania „Świętokrzyskiej Victorii” w kategorii ,,Osobowość”.

E. P- G: Panie Burmistrzu mam rozumieć, że bez życzliwości ludzi wokół oraz bardzo dobrej współpracy z ludźmi sukces byłyby niemożliwe do osiągnięcia?

W. Sz.: W takich chwilach człowiek zadaje sobie pytanie, co w życiu jest najważniejsze. Z głębokim przekonaniem mogę stwierdzić, że najważniejszy jest drugi człowiek: ten którego kochamy, osoby z którymi się przyjaźnimy, współpracujemy i to niezależnie od ich przekonań, statusu, czy nawet ułomności. Mam to szczęście w życiu, że takich szczególnych osób napotykam bardzo dużo. Zaczynając od najbliższej rodziny z żoną na czele, poprzez przyjaciół, współpracowników i wielu serdecznych znajomych. Wzajemnie się inspirując, motywując, współpracując bez poklasku można zrobić wiele dla innych, szczególnie tych, którzy potrzebują pomocy.

E. P- G: Komu pan dedykuje tę nagrodę?

W. Sz.: Pozwolę sobie na trochę prywaty. ,,Świętokrzyska Victorię” dedykuję mojej żonie Tereni. Mam nadzieję, że może choć trochę zmieni zdanie na mój temet, ponieważ uważa, że po 31 latach małżeństwa jestem mniej romantyczny.

E. P.- G.: Dziękuję za rozmowę i jeszcze raz gratuluję.

Z racji jubileuszu, 15.edycji “Świętokrzyskiej Victorii” wręczono też Super-Victorie. Laureatem w kategorii „Przedsiębiorczość” została FABRYKA KOTŁÓW SEFAKO S.A. z Sędziszowa.

Jak napisano na stronie Urzędu Marszałkowskiego ,,SEFAKO S.A. to ceniony producent kotłów i części ciśnieniowych kotłów. Swoją działalność opiera na dbałości o jakość, nowoczesne technologie oraz ochronę środowiska. Marka firmy rozpoznawalna jest na europejskim i światowym rynku energetycznym. Około 90 procent produkcji fabryki stanowi eksport do krajów Unii Europejskiej. Firma od lat skutecznie realizuje strategię Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, wspierając na terenie gminy liczne inicjatywy społeczne, kulturalne, oświatowe i sportowe. Jest również laureatem wielu wyróżnień i nagród, w tym dwukrotnie – w I i XIV edycji – „Świętokrzyskiej Victorii”.

Prezes Zarządu Jacek Boruciński: Statuetkę ,,Super – Victorii” dedykuje całej załodze Fabryki Kotłów SEFAKO. Dziękuję pracownikom za ogromne zaangażowanie i wkład w rozwój naszej firmy.