22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub jak kto woli Międzynarodowy Dzień Ziemi i jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Dlatego  z tej okazji Burmistrz Sędziszowa organizuje akcję:
 „Posprzątajmy swoją okolicę”

W akcji mogą wziąć udział wszyscy niezależnie od miejsca zamieszkania. Wystarczy przygotować kilka worków na śmieci i pójść na dłuższy spacer po okolicy. Zbieramy każdy papierek czy butelkę, lub inne porzucone w nieodpowiednim miejscu śmieci. Zebrane odpady należy złożyć w workach w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, najlepiej w pobliżu drogi. Do wzięcia udziału zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętna nie tylko estetyka naszej okolicy, ale propagowanie dobrych ekologicznych wzorców.

Chęć udziału należy zgłosić w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie nr telefonu 41 38 11 127, wew. 505. Gmina zapewnia wszystkim chętnym worki na śmieci, wystarczy zadeklarować kiedy i gdzie sprzątamy, a my je odbierzemy.

Miejsce złożenia worków z odpadami prosimy zgłosić mailowo piotr.paleczek@sedziszow.pl, lub telefonicznie 41 38 11 127 wew.505.

Prosimy wykonanie zdjęć „przed” i „po” sprzątaniu, następnie przesłanie na powyższy adres mailowy i/lub zamieszczenie w mediach społecznościowych.

Akcja potrwa od 22 kwietnia  do 8 maja i rozpoczną ją pracownicy Urzędu Miejskiego w Sędziszowie. Dołączcie do nas – posprzątajmy naszą gminę razem!

W związku z panującą sytuacją epidemiczną Gmina Sędziszów prosi o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.