W dniu 10 listopada 2020 r uczniowie z  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu” Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci  i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. W związku z ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych w całym kraju, tegoroczna akcja odbyła się w formie zdalnej.

O godzinie 11:11 nauczyciele z ZSO za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams udostępnili nagranie hymnu państwowego w wykonaniu najmłodszych uczniów SP nr 1 w Sędziszowie kl. 2b i 3b. W atmosferze powagi i szacunku wszystkie klasy mające zdalne lekcje wykonały hymn państwowy. To doskonała okazja do tego, aby przypomnieć sobie słowa hymnu polskiego Mazurka Dąbrowskiego i jaka postawę należy przyjąć w trakcie śpiewu.

„Bardzo dziękuję za przygotowanie dzieci paniom  Annie Leśniewskiej i Teresie Treli oraz panu Rafałowi Brożkowi za przygotowanie i udostępnienie nagrania.

Może tegoroczne świętowanie  przebiegało w innej , zmienionej rzeczywistości, ale na pewno nie było pozbawione ducha patriotyzmu i radości z odzyskanej niepodległości”- dodaje pan Krzysztof Trela- dyrektor ZSO w Sędziszowie