24 czerwca w amfiteatrze Zespołu Szkół w Sędziszowie odbyła się uroczystość uhonorowania i wręczenia nagród najzdolniejszym uczniom ze wszystkich szkół w Gminie Sędziszów.

„To dla edukacji był bardzo trudny rok, ale wzorowo zdaliśmy egzamin ze zdalnej nauki o czym świadczą wyniki z końcowych egzaminów. Niezmiernie się cieszę, że w końcu mogę zobaczyć Wasze uśmiechy, a nie tylko oczy” – dodała witając zgromadzonych gości Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Muzoł.

Doskonale i z humorem czas nauki zdalnej z perspektywy ucznia przedstawili w swoim występie uczniowie Szkoły Podstawowej w Pawłowicach.

Zakończenie roku to ważny moment edukacyjnej rzeczywistości i dobry czas na podsumowanie wspólnej pracy uczniów, nauczycieli, rodziców, organu prowadzącego oraz Fundacji „z Uśmiechem” z Kielc.

Szczególne podziękowania i wyrazy uznania gospodarz uroczystości Pan Burmistrz Sędziszowa – Wacław Szarek kierował w stronę nagrodzonych uczniów, rodziców, dyrektorów a także wszelkich instytucji i organizacji wspierających nasza oświatę.

„Dzisiejsi laureaci są chlubą swoich szkół, swoich rodziców i naszej gminy. Nie boicie się być najlepsi, co nie jest wcale proste w dzisiejszych czasach, dziękuję Wam za wasz trud i ciężką pracę” – podkreślał Pan Burmistrz.

To właśnie z myślą o szczególnie uzdolnionej młodzieży Burmistrz Sędziszowa zainicjował i wdrożył specjalny program stypendialny.

Stypendium Burmistrza Sędziszowa w kwocie 700,00 zł, otrzymają uczniowie szczególnie uzdolnieni, którzy mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami w olimpiadach przedmiotowych i konkursach, bardzo dobrymi wynikami w nauce, a także aktywnie pracujących na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. W tym roku stypendium otrzymali:

Szkoła Podstawowa Nr 1 w ZSO Sędziszów – Emilia Wiśniowska, Anna Boryka, Kacper Sobczyk, Łukasz Pałka

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sędziszowie – Dominik Stasiek

Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie – Marta Formowicz

Uczniowie LO Sędziszów, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów – Alicja Cieślińska, Aleksandra Błaszczyk

Nagrodę Burmistrza za wzorowe zachowanie, bardzo dobre i celujące wyniki w nauce oraz aktywny udział w życiu szkoły otrzymali uczniowie:

Liceum Ogólnokształcące – ZSO w Sędziszowie – Justyna Konieczna, Weronika Fira, Wiktoria Nosek

Zespół Szkół w Sędziszowie – Anna Chyla ,Łukasz Bratek

Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie – Mateusz Kwiecień, Aleksandra Jońca

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sędziszowie – ZSO w Sędziszowie – Laura Wierzbowicz, Julia Poczęty, Hanna Brożek, Kinga Stec, Julia Piasecka, Dawid Fijałkowski, Jakub Wasik, Zuzanna Zasada, Aleksandra Kurek, Amelia Michalska

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sędziszowie – Karol Krzysztofik, Szymon Kotarski, Maja Młynarska, Katarzyna Cieślińska, Natalia Szota, Adam Wójcik, Cezary Cabaj, Nikola Oczkowicz

Szkoła Podstawowa Pawłowice – Adam Bielak, Patrycja Bugajska, Justyna Błasiak, Aleksandra Majchrzak, Milena Smorąg, Sebastian Bassa

Szkoła Podstawowa w Mstyczowie – Anna Dylowska, Maja Równicka

Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach – Kamila Górnikowska, Maja Pierzchała

Szkoła Podstawowa w Tarnawie – Wiktoria Siemińska, Patrycja Wieczorek

Również „Fundacja z Uśmiechem” w Kielcach jako organ prowadzący szkoły podstawowe w: Mstyczowie, Tarnawie i Krzcięcicach, ufundowała nagrody Prezesa Fundacji dla najlepszych uczniów:

Szkoła Podstawowa w Mstyczowie: Równicki Tomasz, Róża Cetera, Antoni Wilwer

Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach: Kornelia Baran, Wiktor Puto, Zuzanna Poświat

Szkoła Podstawowa w Tarnawie: Alicja Marzycka, Julia Czekaj, Lena Zajchrowska

Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia >>> TUTAJ <<<