23 czerwca na Bazie TKR odbyła się pierwsza po pandemii plenerowa impreza „Wianki 2021”. Inicjatorkami tego pięknego wieczoru były Panie ze Stowarzyszenia „Rynek”.

Na jego realizację panie pozyskały dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania Ziemia Jędrzejowska „Gryf”. Podczas imprezy każdy znalazł cos dla siebie; najmłodsi bawili się na dmuchanym palcu zabaw, starsi podrygiwali przy muzyce Kapeli Helios, dziewczęta wiły wianki z polnych kwiatów, a mężczyźni rozpalali wielkie ognisko. Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek, kiełbaska, młoda kapusta, wata cukrowa i popcorn.

Punktem kulminacyjnych wieczoru było tradycyjne obtańczenie ogniska i puszczanie wianków na zalewie. Niejedna panna zmoczyła nogi, aby jak najdalej rzucić wianek, który zgodnie z tradycją miał wyłowić przyszły narzeczony.

„To był cudowny wieczór, brakowało nam wspólnych spotkań przerwanych przez pandemię, cieszę się, że możemy się dzisiaj bawić i kultywować stare ludowe tradycje związane z obchodem nocy świętojańskiej, bardzo dziękuję paniom ze Stowarzyszenia Rynek za ogrom pracy jaką włożyły w przygotowanie, mam nadzieje, że to początek plenerowych spotkań” – dodaje burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek.

W imieniu organizatorów Stowarzyszenia Rynek, Burmistrza Sędziszowa, Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowie bardzo dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy za pomoc i włączenie się w konkurs na najładniejszy wianek.

Do zobaczenia za rok.

K.G.

Zdjęcia >>> TUTAJ <<<