W dniu 5 maja br. w Samorządowym Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie Gmina Sędziszów już po raz kolejny zorganizowała spotkanie uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy z aktorami Krakowskiego Biura Promocji Kultury z Krakowa, którzy zapewnili niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną, która spełnia wytyczne dla gmin zawarte w „Programie ochrony powietrza dla województwa świętokrzyskiego”.

Przedstawiono spektakl ekologiczno-edukacyjny w dwóch odsłonach, którego tematyką były zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacją odpadów i degradacją środowiska naturalnego i skierowany był do dzieci szkolnych. W obu przedstawieniach sala widowiskowa była wypełniona w 100 % a widownia żywo reagowała na przygody bohaterów bajki biorąc jednocześnie czynny udział w spektaklu.

Dzieci zaznajomiły się z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości, poszerzyły wiedzę na temat segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami.