Co roku, 14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. To doskonała okazja aby docenić i podziękować Honorowym Krwiodawcom za dzielenie się najcenniejszym darem krwi.

Życie jest największą wartością i darem, jaki otrzymał człowiek i jaki może dać swojemu bliźniemu. Kto bardziej zrozumie te słowa jak nie Honorowi Dawcy Krwi, którzy z własnej, nieprzymuszonej woli dają cząstkę siebie, aby drugi człowiek mógł funkcjonować. Nasi „Współcześni Aniołowie” niewiele mówią, natomiast swoim pięknym gestem robią więcej niż technologie i prężne przedsiębiorstwa, bo krew jest o tyle wyjątkowa, że nie da się jej wyprodukować. Mimo prowadzenia wielu prac naukowych, mimo rozwoju, z którym spotykamy się w różnych dziedzinach medycyny i farmakoterapii, krew otrzymywana od krwiodawców jest niezastępowalna.

Honorowi Dawcy Krwi, zazwyczaj jako pierwsi zauważają problemy innych, w trudnych chwilach potrafią pomagać i wspierać, ale gdy wreszcie przychodzi Ich święto, to my dziękujemy, wspieramy i pamiętamy o Nich.

W Sędziszowie od ponad czterdziestu lat działa Klub Honorowych Dawców Krwi, zrzeszający ponad 400 krwiodawców. Klub dwa lata z rzędu (2018, 2019) otrzymał tytuł najlepszego pod względem ilości oddanej krwi klubu krwiodawców w województwie świętokrzyskim. Jest to ogromna zasługa prezesa klubu – prekursora sędziszowskich akcji oddawania krwi Władysława Zimnego.

Nasi krwiodawcy w 2019 roku oddali 406 900 ml (dla porównania w roku 2013 oddano 77 400 ml), to ogromny zastrzyk dla całego województwa, zwłaszcza, że Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ciągle apelują o braku krwi. W 2020 roku w Sędziszowie do tej odbyło się już siedem akcji oddawania krwi podczas których zebrano 217,560 ml, kolejna przewidywana jest na 18 czerwca.

Dziękujemy Wam nasi „Współcześni Aniołowie”, że tak bezinteresownie i honorowo bronicie największych wartości jakimi są zdrowie i życie ludzkie.

W Światowym Dniu Krwiodawcy chcemy Wam serdecznie podziękować za wierność szczytnej idei dobrowolnego i bezinteresownego dzielenia się cennym darem życia z innymi. Życzymy zdrowia, pomyślności, optymizmu oraz satysfakcji z podejmowanych działań.

Szanujemy, podziwiamy, dziękujemy, wspieramy!