W sobotę, 18 lipca br. przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie odbyła się akcja „Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie”…

Inicjatywa powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „W kobiecym interesie”, której celem jest zachęcanie Polek do regularnych badań ginekologicznych. Inicjatorem kampanii jest Gedeon Richter Polska, firma specjalizująca się w ochronie zdrowia kobiet.

– W tegorocznej edycji kampanii chcemy zmierzyć się ze wstydem i go oswoić. Bariery są w nas, ale musimy sobie z nimi radzić, bo wstyd nie może ograniczać profilaktyki zdrowotnej. Dlatego hasłem II edycji kampanii jest „Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie”. Jako firma wspierająca kobiety i ich zdrowie czujemy też potrzebę realnego zaangażowania się w przywrócenie możliwości badań profilaktycznych i odciążenie placówek medycznych, które z powodu COVID-19 wykonywały świadczenia w bardzo ograniczonym zakresie. Cieszymy się że nasza akcja spotkała się z zainteresowaniem i mieszkanki Sędziszowa chciały skorzystać z oferowanych przez nas bezpłatnych – mówi Aneta Grzegorzewska, rzecznik prasowa w Gedeon Richter Polska – firmie, która jest inicjatorem i organizatorem kampanii.

Do wzięcia udziału w akcji zgłosiły się 63 Panie, ostatecznie przebadanych zostało 31 kobiet (lekarz przyjmował w godzinach 10:00-16:00). Każda z pacjentek w specjalnym mobilnym gabinecie miała przeprowadzone badanie ginekologiczne, pobraną cytologię, test na obecność wirusa HPV oraz USG. W wyniku badania okazało się, że aż 15 pacjentek wymaga pilnego leczenia, co pokazuje jak głęboki sens ma regularne przeprowadzanie badań profilaktycznych. Sędziszów był pierwszą miejscowością na trasie mobilnego gabinetu ginekologicznego w tym roku. Panie które nie skorzystały z badania, zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych badaniach profilaktycznych organizowanych na terenie naszej Gminy.

Kolejne badania mammograficzne, będą wykonywane przez firmę Medica z Łodzi i odbędą się 04.08.2020 oraz 21.12.2020. Natomiast Mammo-Med. Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych z Gdańska zaprasza mieszkanki naszej gminy na bezpłatne badania w dniach 16.09.2020 oraz 05.12.2020 Rejestracja telefoniczna: 58 325 76 02, 58 325 76 05