Gmina Sędziszów leży w woj. świętokrzyskim, w południowo-zachodniej części województwa otoczona aglomeracją małopolski i śląska. Jest gminą o charakterze przemysłowo-rolniczym. Zamieszkuje ją około 13.300 mieszkańców, na obszarze 14.571 ha.
Gmina tworzy przyjazny klimat dla przedsiębiorców poprzez: utworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego, prowadzenie elastycznej polityki podatkowej wychodzącej naprzeciwko potrzebom przedsiębiorców w celu tworzenia nowych miejsc pracy.
APEL DO MIESZKAŃCÓW
Mając na uwadze poprawę efektywności zabiegu deratyzacji przeprowadzanej cztery razy w roku przez Gminę na terenie obiektów, których jest właścicielem, apeluję do wszystkich właścicieli, zarządców, użytkowników nieruchomości, administratorów budynków w naszym mieście o zintensyfikowanie i systematyczność w przeprowadzaniu zabiegu deratyzacji, którego głównym celem jest zapobieganie chorobom zakaźnym przenoszonym przez gryzonie.
Obowiązek przeprowadzania deratyzacji określa ustawa z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tekst jednolity Dz. U. z 2018 roku poz. 151 z późn. zm.). Zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 2 – właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno – sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności: zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki.
Jedynie wspólne i systematyczne działania w tej kwestii mogą przynieść oczekiwane efekty i wyeliminować populację gryzoni.
Burmistrz Sędziszowa
/-/ Wacław Szarek
Powołując się na § 7 pkt. 1 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Sędziszów, który jest aktem prawa miejscowego prosimy mieszkańców gminy o zwrócenie szczególnej uwagi na kolorystykę worków lub pojemników (w zależności od tego, w co jest wyposażona nieruchomość), w których gromadzone są poszczególne frakcje odpadów. Przypominamy, że właściwa kolorystyka pojemników w tym worków na gromadzenie i oddawanie odpadów komunalnych z nieruchomości winna być zgodna z ustaleniami Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005 r. w sprawie szczegółowego postępowania z odpadami opakowaniowymi (Dz. U. z 2005 r. poz. 1858) i wymienionym na wstępie Regulaminem, jak niżej:
• kolor niebieski – dla papieru i tektury,
• kolor biały – dla szkła bezbarwnego,
• kolor zielony – dla szkła kolorowego,
• kolor żółty – dla metali, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych,
• kolor brązowy – dla odpadów ulegających biodegradacji,
• kolor czarny lub szary – na pozostałe odpady, w tym zmieszane odpady komunalne.
ZWRACAMY SIĘ Z GORĄCĄ PROŚBĄ
O POZYTYWNY ODZEW NA NASZ APEL